Krkonoše - Sněžné jámy

Krkonoše - Z Harrachova na Sněžné jámy Když se řeknou Sněžné jámy (prolog) Hned na úvod tohoto článku si troufám říct, že Sněžné jámy patří k tomu nejkrásnějšímu co můžete v Krkonoších spatřit. Nevěříte mi, nebo myslíte, že snad kecám? Dobrá, nebudeme to zdržovat a vezmu vás rovnou na další (v… chcete vědět víc?

Startrails aneb příběh jedné fotky

Startrails aneb příběh jedné fotky Zrodil se nápad Jednoho letního dne jsem se procházel po mé oblíbené stezce kolem vrchu Náklo a jako vždy se na chvíli zastavil  u tří soch, které zdobí vrchol samotný. (O vrcholu Náklo jsem napsal samostatný článek, odkaz zde.) Když jsem stál naproti sochy… chcete vědět víc?

Krkonoše - výlet na Klínové boudy a Klínový důl

Krkonoše - Ze Špindlu na Klínové boudy a Klínový důl Pár slov úvodem V minulém vyprávění jsme spolu vyrazili ze Špindlu na Labskou boudu (odkaz zde). A abychom poznali Krkonoše trochu více, vypravíme se dnes pro změnu na opačnou stranu východním směrem a celou trasu si o kapičku natáhneme. Půjdeme… chcete vědět víc?

Krkonoše - výlet na Labskou boudu

Krkonoše – Ze Špindlu na Labskou boudu Špindlerův Mlýn - střed Krkonoš Krkonoše patří bezesporu mezi nejkrásnější pohoří v České republice. Mají celkovou rozlohu 71 800 ha a jsou velmi oblíbenou turistickou oblastí. Středem Krkonoš je město Špindlerův Mlýn, který vám nabídne  opravdu nespočet… chcete vědět víc?

Vrch Náklo

Vrch Náklo a přírodní rezervace Horky Kde se nachází Mezi obcemi Ratíškovice, Milotice, Vacenovice a Dubňany se nachází kopec Náklo a na jeho úbočí směrem k Miloticím se rozprostírá přírodní rezervace Horky. Náklo patří mezi nejvyšší vrcholy Dolnomoravského úvalu a převyšuje své okolí asi o 60… chcete vědět víc?